אודות קארן אשכנזי - מעצבת "תכשיטים מהבטן"

קארן אשכנזי מעצבת תכשיטים לקולקציות של תכשיטי אופנה ותכשיטי ערב והיא הבעלים של "תכשיטים מהבטן" - מיזם שהוקם כהגשמה של חלום אישי על עסק משלה שמהווה אפיק יצירתי  לביטוי אישי.
 
קארן החלה ליצור תכשיטים לפני 13 שנה. זה החל כתחביב כאשר רכשה, בצורה אקראית, חומרי יצירה שונים. היא החלה לשחק עם החומרים, ללמוד, להתעניין בתחום התכשיטנות ולהתפתח.
כיוצרת היא נהנית לחקור את הפוטנציאל של חומרים שונים ואת אפשרויות "המשחק" ומעדיפה שיטה זו על פני מתודות או סגנונות קיימים.
בעזרת חרוזים, צבעים שונים וחומרים שאותם היא רוכשת או מלקטת בטבע (כגון: עלים, אבנים וצדפים) מעצבת קארן אשכנזי בעיקר תליונים, שרשראות וסיכות דקורטיביות.
 תכשיט כזה יש רק אחד!

תהליך היצירה של קארן מתחיל מרעיון שצץ כמו תמונה. את ההשראה היא מקבלת בדרך כלל מאופנת רחוב, מחלונות ראווה, מבגדי מעצבים, מבני משפחה, חברים ועוד. את בחירת הטכניקות והחומרים היא עושה בהתאם לרוח הרעיון ולפי עניין אישי.
הטכניקות המועדפות עליה כוללות: אמייל קר, סריגה והשחלה, עבודה בגולדפילד, שילובי צדפים, יצירה בכסף, השחלה וחרוזי מעיכה ועוד. היא עובדת עם החומרים כדי לממש את החזון הראשוני או כדי ליצור פריט אחר שמבוסס עליו.
קארן אשכנזי יוצרת את התכשיטים באופן ספונטני - "מהבטן". היא נותנת לחומרים, לידיים וללב להוביל אותה לתוצאה הסופית. אין חוקיות, אין מוטיבים קבועים, ואין דפוסים שחוזרים על עצמם – אצל קארן התכשיטים שברו את כל הכללים! - וכך נהנות לקוחותיה מתכשיט שכמוהו יש רק אחד!
העיצובים מיועדים לנשים אמיצות,שפתוחות לצבעוניות נועזת ולצורות חדשות (חלקן אמורפיות ובלתי סימטריות). קהל היעד של  קארן אשכנזי מורכב מאותן נשים שנהנות לחרוג מהמוכר והשגרתי - להן היא מקדישה עיצובים "סופר מיוחדים" שעם הסטיילינג הנכון יכולים להתאים לכל עת ולהוסיף להופעה הכללית טאץ' מקורי.
 
קארן אשכנזי (37) מתגוררת ברעננה ומטפחת חיית מחמד - צ'יוואווה זעירה שעונה לשם ג'ין. היא חובבת בישול ותכניות בישול (השתתפה באודישן ל"מאסטר-שף"), לומדת קליגרפיה סינית ויפנית, ואף סיימה לאחרונה קורס מאמנים אישיים.
 
כעת ניתן להשיג את תכשיטיה של המעצבת בחנות אינטרנטית באתר של "חרוז כזה", ובחנות החברה (בוגרשוב 84, תל אביב), שם גם תשיק בחודש נובמבר תערוכה של קולקציה חדשה. בנוסף, את התכשיטים ניתן להשיג בירידים מוכרים באזור המרכז, ובקרוב יוצגו חלק מהקולקציות גם באתר האינטרנט של "תכשיטים מהבטן", במרמלדה וב -   Etsy.

 
קארן אשכנזי  |  karene3@walla.com